İsrail’e para yardımı yapan Mercedes’ten tepkiler sonrası Gazze’ye yardım kararı

Genel merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinden bulunan otomobil üreticisi Mercedes, İsrail’e destek yapacaklarını duyurmuştu. Mercedes’in aldığı karar tüm dünyada büyük tepkiye neden oldu.

TEPKİLER SONRASI GAZZE’YE YARDIM KARARI

Yardım kararı sonrası Mercedes’e yönelik boykot çağrıları yükselirken, şirket bugün yaptığı açıklamada Gazze’ye yardımda bulunacaklarını açıkladı.

İşte Mercedes’ten yapılan o açıklama;

Ortadoğu’daki sivillerin akıbetinden endişe duyan Mercedes-Benz, bölgeye yönelik yaptığı insani yardımları artırıyor. Mercedes-Benz Ekim ayında hem Gazze hem de İsrail’de sivillere destek olmak amacıyla Alman Kızılhaçı ve İsrail gönüllü yardım ekibi United Hatzalah’a 1 milyon euro bağışlamıştı. Mercedes-Benz Yönetim Kurulu geçtiğimiz hafta ilk destek paketine ek olarak Gazze’ye 1 milyon euro daha insani yardım yapma kararı aldı.1 milyon euro’luk ek yardım, halen bölgede Filistinli sivillere yönelik insani yardım faaliyetlerini organize etmekte olan Alman Kızıl Haçı’nın kardeş kuruluşları Filistin Kızılayı (PRCS) ve Mısır Kızılayı (ERCS) ile birlikte bölgeye ulaştırılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir