Kılıçdaroğlu’ndan ilk ziyaret Maraş’a

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretini deprem bölgesine yapacağı açıklandı.

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal’ın haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretine ilişkin “Deprem bölgesine gidecek. Kahramanmaraş’ta olacak. Orada acılar hâlâ taze” ifadeleri kullandı. HDP’ye veya adaylık ilanı sonrası başka bir partiye ziyaret olup olmayacağına ilişkin Erkek, “Henüz bir program yok. Tek adam rejimine karşı bu demokrasi mücadelesine herkesin katılması lazım” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığının ilanı sonrası partisinin genel merkezinde tebrikleri kabul etti. Milletvekilleri, “Bir bayram havası oldu. Genel başkan da keyifli ve çok heyecanlıydı” dedi.

Partililer genel merkezde ve Meclis’teki grup toplantısında yaşanan bu yoğunluğa ilişkin, “En son yerel seçimleri kazandığımızda böyle bir yoğunluk yaşanmıştı. Şimdi de bir benzerini yaşıyoruz. Parti içinde kazanma inancı var” yorumunu yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun henüz netleşen bir miting programı ya da il ziyareti olmadığını söyleyen kurmayları, “Daha fazla sahada olacak. Grup kürsüsüne veda nedeni de bundan. Yaz döneminde yaptığı gibi farklı illerde grup toplantısı gibi konuşmalarına devam edecek. Açıklanacak seçim takvimine göre de programı netleşecek. Tabii ki ortak mitingler de olacak” bilgisini paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir