Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Geliyor: Havuz Başlatıldı!

Kripto para kredi platformu Maple Finance, ABD Hazine kağıtları için bir havuz başlattı. Bu hamlesiyle DeFi altcoin projesi, ABD dışındaki akredite yatırımcılara bir aylık ABD Hazine kağıtlarına erişim imkanı sağlayacak.

DeFi altcoin’den kurumsal yatırımcılar için ABD Hazine kağıdı havuzu!

Kripto para borç veren Maple Finance, ABD dışındaki akredite yatırımcılar ve kuruluşlar için bir Amerika Birleşik Devletleri Hazine kağıtları için havuz oluşturdu. 19 Nisan tarihli bir açıklamaya göre Maple Finance, kurumsal Web3 yatırımcılarının ABD Hazine Bonolarına doğrudan erişebilmeleri için yeni bir Nakit Yönetimi Havuzu başlattı.

Bu arada bu imkan, ABD’li bireyler veya kuruluşlar için mevcut değil. Havuz, özel amaçlı bir araç (SPV) aracılığıyla tek borçlu olarak hizmet veren kripto hedge fonu Room40 Capital ile bir aylık ABD Hazine bonolarından ve ters satın alma sözleşmelerinden, borç verenlere daha az ücretle getiri sağlayacak. Maple geliştiricileri konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

On-chain bir avuç “risksiz oran” teklifi olsa da, bunlar zor kazanılan hazine fonlarını çekmek için gerekli gönül rahatlığını sağlamıyor. Karşı taraf riski çok yüksek, varlıklar çok likit değil, ETF’lerle çok karmaşık ya da %1-2 arasındaki oranlar akıllı sözleşme riski seviyesi için çok düşük.

Kripto borç veren, bu gelişmeyle hangi imkanları sağlıyor?

Maple Finance, tüm havuz varlıklarının “düzenlenmiş bir ana broker tarafından saklanan bağımsız bir SPV’de tutulduğunu ve Borç Verenlerin tüm varlıklar üzerinde tam rücu hakkına sahip olduğunu” iddia ediyor. Firma ayrıca ilk katılımın “tamamlanması 10-15 dakika arasında sürdüğünü” ve faizin herhangi bir kilitleme süresi olmaksızın yatırıldığı andan itibaren derhal tahakkuk ettiğini söylüyor. Bu bağlamda kripto kredi platformu şu açıklamayı yapıyor:

Borç verenler, borçlunun düzenlenmiş bir komisyoncuda tutulan varlık portföyüne gerçek zamanlı bir bakış açısına sahip ve faiz beyanları herhangi bir zamanda indirilebilir.

Maple Finance şu anda Ethereum ve Solana Blockchain’lerde mevcut. Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto borç veren, kuruluşundan bu yana yaklaşık 1,9 milyar dolarlık kredi sağladı. ABD Hazine bonoları menkul kıymet olarak sınıflandırılıyor. Sonuç olarak, dayanak varlık olarak bu tür araçları içeren türevler, kayıt veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan muafiyet olmaksızın ABD’li yatırımcılara satılamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir