Listeyi Not Alın: Haftaya İzlenecek 8 Altcoin Açıklandı!

Toplam kripto piyasa değeri 1.20 trilyon dolara ulaştı. Bu, kripto piyasasının çoğunluğunun 24 saatlik kazançlar elde etmesinin ardından gerçekleşti. Analistlere göre altcoin piyasasında görülen bu yükseliş ivmesini önümüzdeki birkaç hafta daha görebiliriz. Özellikle Solana (SOL), SushiSwap (SUSHI), Polkadot (DOT), Zilliqa (ZIL), Arbitrum (ARB), Cardano (ADA), XRP ve Pepe (PEPE) olmak üzere sekiz altcoin, önümüzdeki birkaç hafta içinde altcoin piyasasında en iyi performans gösteren altcoinler olabilir. İşte detaylar…

Dikkat edilmesi gereken altcoin listesinde ilk sırada Solana (SOL) var

SOL, yeşil renkte işlem gören en iyi 10 kripto para biriminden biri oldu. Altcoin, geçtiğimiz gün %4’ün üzerinde bir fiyat artışının ardından yaklaşık 22,68 dolar değerindeydi. Ne yazık ki bu, SOL son yedi günde %2,21 düştüğü için haftalık performansını kırmızıdan çıkarmak için yeterli olmadı.  SOL’un fiyatı son iki aydır daha düşük seviyelerde seyrediyor. Bu da Ethereum katilinin fiyatının mevcut konsolidasyon aşamasından dramatik bir şekilde çıkacağına dair bir yükseliş işareti.

Bu yükseliş tezi haftalık RSI tarafından desteklenmektedir. Yazım sırasında, haftalık RSI, haftalık RSI SMA hattının üzerinde işlem gören haftalık RSI hattı ile yükselişe geçti. Buna ek olarak, 9 haftalık EMA hattı 20 haftalık EMA hattının üzerine çıkmak istiyordu. Bu yükselişin gerçekleşmesi halinde SOL’un fiyatı önümüzdeki haftalarda 36 dolar civarındaki bir sonraki kilit direnç seviyesini hedefleyecek.

SushiSwap (SUSHI) de altcoin listesinde

SUSHI, yaklaşık %0,90’lık küçük bir fiyat artışının ardından yeşil renkte işlem gören bir başka kripto oldu. Bu 24 saatlik artışa rağmen, kripto basın saatine kadar geçen son bir saat içinde %0,31’lik bir kayıp yaşadı. SUSHI’nin küçük kazançları da iki piyasa liderine karşı güçlenmesi için yeterli olmadı. Basın saatine göre SUSHI, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla %0,19 ve %2,73 değer kaybetti.  SUSHI’nin fiyatı son 2 aydır 0,986 ile 1,76 dolar arasındaki konsolidasyon aralığında işlem görüyor. Şu anda, altcoin’in fiyatı 9 haftalık EMA çizgisi ve konsolidasyon aralığının alt sınırı tarafından sıkıştırılıyor.

Kripto piyasasının çoğunluğu bu ayı piyasası için dip noktaların oluştuğuna inandığından, bu sıkışma önümüzdeki birkaç hafta içinde SUSHI’nin fiyatında önemli bir artışa neden olabilir. Bu yükseliş tezinin doğrulanması halinde, SUSHI’nin fiyatı daha önce bahsedilen konsolidasyon aralığının üst sınırı olan 1.760 dolara doğru bir hareket yapacaktır.

Polkadot (DOT) için sırada neler var?

Kripto geçtiğimiz gün boyunca %1’in biraz altında küçük bir fiyat artışı kaydettiği için son 24 saat DOT için de oldukça cansız geçti. DOT’un son yedi günde %2,88 düşüş göstermesi nedeniyle bu durum altcoin’in haftalık performansını düzeltmedi. DOT’un 6.839.019.041 dolarlık piyasa değeri, onu en büyük 11. kripto olarak sıraladı. DOT ayrıca son birkaç aydır 4,273 dolar ile 7,74 dolar arasında bir konsolidasyon kanalında işlem görüyor. Teknik olarak, 9 haftalık EMA’nın 20 haftalık EMA’dan düşüş eğilimi gösterdiği gerçeği göz önüne alındığında, kripto paranın haftalık grafiği düşüş eğilimi gösteriyor. Buna ek olarak, haftalık RSI çizgisi, haftalık RSI SMA çizgisinden düşüş eğilimi gösteriyor.

Traderlar ve yatırımcılar, DOT’un fiyatının 20 haftalık EMA çizgisinin üzerinde kapanmasını veya mevcut konsolidasyon kanalının alt sınırına yakın işlem görmesini beklemek isteyeceklerdir. Her iki durum da DOT için uzun vadeli bir alım fırsatı sunacaktır.

Zilliqa (ZIL) için umut var

ZIL, son 24 saatte %0,20’lik bir fiyat düşüşünün ardından 0,02712 dolardan işlem görüyordu. Sonuç olarak ZIL, 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,02671 dolar ile 24 saatin en yüksek seviyesi olan 0,02748 dolar arasında işlem gördü. Bu durum, altcoin son yedi günde %6’dan fazla düştüğü için ZIL’in haftalık performansını daha da kırmızıya itti. ZIL’in fiyat düşüşü aynı zamanda BTC ve ETH karşısında sırasıyla yaklaşık %1,35 ve %3,63 oranında zayıfladığı anlamına geliyor.

ZIL’in fiyatı son 3 haftada 9 haftalık ve 20 haftalık EMA çizgilerinin altına düştü. Sonuç olarak, 9 haftalık EMA çizgisi 20 haftalık EMA çizgisinin altından geçmek üzereyken kayda değer bir düşüş bayrağı tetiklenmenin eşiğinde. Bu kesişme gerçekleşirse, ZIL’in fiyatı toparlanıp bir ralliye girmeden önce önümüzdeki birkaç hafta içinde 0,02281 dolara kadar düşebilir.

Arbitrum (ARB) için neler bekleniyor?

ARB, geçtiğimiz gün yaşanan %0,71’lik fiyat düşüşünün ardından kırmızıda işlem gören bir diğer kripto oldu. Bu durum ARB’nin haftalık performansının %5,04 ile daha da kırmızıya düşmesine yol açtı. ARB’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) 1,820 dolara geriledi. Altcoin’in fiyatındaki bu geri çekilme, 1,4293 dolar desteğinin altına düşmesine neden oldu ve seviyeyi de dirence çevirdi. Bu projenin henüz emekleme aşamasında olduğu göz önüne alındığında, ARB’nin fiyatı, erken yatırımcılar kâr elde etmek isteyeceğinden bir ralliye girmek için toparlanmadan önce 1,1197 dolar civarına düşebilir.

Bununla birlikte, ARB’nin fiyatı 1,820 dolar direncinin üzerine çıkabilirse, önümüzdeki haftalarda kripto paranın yeni bir ATH oluşturmasına yol açacaktır. Bu, elbette, önce önceki ATH’sini geçebilirse mümkün olacaktır.

Gündemden düşmeyen Pepe (PEPE) de listede

CoinMarketCap, PEPE’nin geçtiğimiz gün yüzde 40’tan fazla bir fiyat artışı görmesinin ardından trend listesinde en üst sırada yer aldığını belirtti. Kripto sadece son yedi günde %700’den fazla artış gösterdiği için PEPE tüm hafta boyunca dikkatleri üzerine çekti. Daha da etkileyici olan, PEPE’nin geçen ay %4846,29 oranında yükselmiş olmasıydı. PEPE’nin 24 saatlik işlem hacminde de %200’ün üzerinde bir artış görüldü ve 2.918.450.144 dolar oldu.

PEPE çok erken aşamadaki bir projedir. Bu hafta zaten bir kar alma dalgası yaşandığı göz önüne alındığında riskli bir yatırım olabilir. Ancak, bireysel yatırımcılar bu haftaki mükemmel performansın ardından Kaybetme Korkusu (FOMO) nedeniyle meme coin’i satın alabilirler.

Listedeki son iki altcoin: XRP ve ADA

Son olarak XRP’nin fiyatı, Ripple ve SEC arasındaki yasal savaşın ortasında popüler bir konu haline geldi. XRP, 5 Mayıs’ta gün içi mum çubuğu formasyonu ve ardından Doji mum çubuğu formasyonu sergileyerek hem boğaların hem de ayıların büyük bahisler oynamadan piyasaya temkinli yaklaştığını gösterdi. Bugün XRP’nin fiyatındaki mütevazı artışa rağmen, günlük grafikteki teknik duruşu değişmedi.  Hareketli ortalamalar düşüş eğilimi gösteriyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların küçük bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatı 0,43 dolarlık sağlam destek seviyesine doğru itmeye çalışacaklar. Bu arada XRP, 0,44 dolarlık destek ile 0,48 dolarlık direnç arasında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

Cardano ise bugün 50 günlük SMA’nın altına inerek 0,38 dolara geriledi, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,37 dolar civarındaki desteği şiddetle savunduğunu gösteriyor. ADA fiyatı %3,5’lik bir düşüşle 0,37 dolardan işlem görüyor.  Alıcılar şu anda fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine 0,39 dolara yükseltmeye çalışıyor, ancak ayılar kararlı olmaya devam ediyor. Aşağı doğru eğimli 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen altındaki RSI, ayılar için hafif bir avantaj anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir