Turkcell Hisseleri Seçim Gecesi İddialarıyla Devre Kesti

Seçim ortamı tüm gündemi ele geçirdi. Yaşı yetenler uzun zamandır bu kadar gergin ve kritik bir seçim ortamı hatırlamıyor. Son yıllarda sorunlu olan ve uzun süredir gündem ve siyasete bu derece bağımlı olmayan piyasalarda her haber fiyatlanamaya başladı. Seçim gecesine yönelik iddialarla Turkcell hisseleri devre kesti.

Gazeteci Alican Uludağ, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşıma göre, Türkiye’nin telekomünikasyon devlerinden Turkcell, seçim gecesi için özel önlemler almıştı.

Şirket içi yazışma görüntüsünü de paylaşan Uludağ’ın bu iddiası sonrasında Turkcell hisseleri çakıldı.

Hisselerde ilk tepkinin ardından gelen alımlarla yatay seyrederken, sonrasında yeniden düşüş yüzde 5’i aşınca devre kesti.

Dün 35,92 seviyesinden günü tamamlayan hisseler, bugün açılışta sınırlı da olsa yukarı giderken, haberle düşüşü 34,20’ye ulaştı.

Sürekli işleme ara verilerek, 15 dakika boyunca tek fiyattan emir toplamaya geçildi. Hisseler gün ortası itibarıyla yüzde 5’in üzerinde kayıpla, 33,96 seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Turkcell’den yapılan açıklamada, sıradan bir “teknik altyapı çalışması” olduğu belirtildi.

Turkcell CEO’su Murat Erkan, Halktv’ye yaptığı açıklamada, ‘Plazaya insan girmemesiyle internet ya telefon iletişimi kesilir mi? Plazayı kapatmasak da internet kesilip, yavaşlatılabilir. 2 gün boyunca alt yapı ile ilgili teknik ekibimiz ofiste çalışacak.’ dedi. 

VPN bağlantısının kendi dahili şebekelerine bağlantı anlamına geldiğini belirten CEO, teknik çalışmada dışardan erişim olmaması gerektiğini, Türkiye’de interneti sadece Turkcell’in sağlamadığını ve ‘Çok iddialı bir cümle ama Turkcell interneti çökmez’ diyerek, ‘Biz bu seçimin tarafı değiliz’ açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir