Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi! ‘İsmi gibi yaşasın’

00:2701 Ocak 2024

BAKAN KOCA PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay Defne Devlet Hastanesi’nde yeni yılın ilk bebeğinin doğduğunu belirterek, Muhammet Talha bebeğe uzun ömürler diledi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Hatay Defne Devlet Hastanesi’nde yeni yılın ilk bebeği doğdu. Fethiye ve Adem çiftini yürekten kutluyor, çocuklarının ülkemize ve insanlığa hayırlı bir evlat olarak yetişmesini diliyoruz. Nice nice yeni yıllar göresin Muhammet Talha bebek” dedi.

00:2501 Ocak 2024

ADANA

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 26 yaşındaki Ayşe Çelik, yılın ilk dakikalarında sezaryen doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi. Emrah ve Ayşe Çelik çifti, 3 kilo 600 gram dünyaya gelen bebeklerine ‘Masal’ ismini verdi. İkinci çocuğunu kucağına aldığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Ayşe Çelik, ”Çok mutluyum, çok heyecanlıyım. Şehir Hastanesinden çok memnun kaldım, ilgilendiler. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

00:2101 Ocak 2024

VAN

Van’da da yeni yılın ilk bebekleri Gülsüm, Yiğit Akif ve Muaz Ali olurken, anne ve babaları tarif edemedikleri duygular içerisinde olduklarını söylediler.

İlk defa baba olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Halil Uçar, “Planlamadığımız halde bebeğimiz yılbaşı gecesi doğdu, mutluyuz. Eşimle beraber kolay şeyler yaşamadık. Bize ilaç gibi gelen bebeğimizle birlikte daha mutlu olacağımızı düşünüyoruz. Adını Gülsüm bıraktık. Kayınvalidemin ismi. Çok güzel bir kadındı, Hakk’ın rahmetine kavuştu. İnşallah kızım da kayınvalidem gibi melek gibi bir insan oldu” dedi.

Baba olmanın farklı bir duygu olduğunu vurgulayan Burak Ünal ise, “İlk çocuğum ve çok değişik bir duygu. Babalık mı desem, sahip olmak mı desem. Duygunun farkında değilim. Yeni yılın ilk hediyesi oldu. İsmi Muaz Ali. Muaz adını ben, Ali ismini ise annesi bıraktı. İsmi gibi yaşasın. Cenab-ı Allah olmayanlara nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir