YSK’dan deprem bölgeleri için olumlu rapor: Eksiklikler giderilebilecek

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilin vurduğu depremlerin ardından afet bölgesi için gönderilen YSK heyetinin incelemeleri tamamlandı. İYİ Parti’nin YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, sosyal medya hesabından afet bölgesini inceleyen YSK heyetinin tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdiğini duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilin vurduğu depremlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu tarafından afet bölgesine görevlendirilen 30 kişilik YSK heyetinin 11 il seçim, 140’ın üzerinde ilçe seçim kurulu, il ve ilçelerdeki adliye binaları, oy kullanılabilecek binalar ile seçim malzemelerinin bulunduğu depolarda yaptığı inceleme tamamladı.

Bölgeye giden heyetin tespit ettiği eksikler ve bunların giderilmesi için alınması gereken önlemler kurul üyelerine ve kuruldaki siyasi parti temsilcilerine sunuldu.

Afet bölgelerinde tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdi

YSK heyetinin deprem bölgesinde yaptığı incelemelere dair İYİ Parti’nin YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk’ten açıklama geldi.

YSK heyetinin afet bölgelerinde tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdiğini ifade eden İYİ Partili Öztürk, “YSK heyeti; 11 il seçim ve 140 üzeri ilçe seçim kurulunun, illerde ve ilçelerde bulunan adliye binalarının incelenmesi soncunda yaklaşık 9 milyon seçmeni, 96 milletvekilini ilgilendiren afet bölgelerinde tespit edilen eksikliklerin giderilebileceğine yönelik rapor verdi” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir