Ethereum Çıkış Yaparken, Dikkatler Bu 3 Altcoin Üzerinde!

Polygon, Optimism ve Arbitrum, diğer Layer-2 token’larının yanı sıra, temel Blockchain Ethereum (ETH)’nin ardından şu anda ilgi odağı durumunda. Bu olumlu görünüm, Solana ekosistemi nefes alırken sermayenin Ethereum’a akmasıyla ortaya çıkıyor. Çekişme, gelişmiş gizlilik, birlikte çalışabilirlik ve zengin bir DeFi ekosisteminin önemli roller oynadığı inovasyon etrafında dönüyor. Kripto analisti Lockridge Okoth, bu 3 token yakından bakıyor.

Ethereum coşarken Layer-2 tokenleri gözyaşları içinde!

Solana’dan Ethereum (ETH)’ye kayan ilgiyle, MATIC, OP ve ARB dahil olmak üzere L2 tokenleri yükseldi. MATIC haftalık %28 artarken, OP %54 ve ARB %34 arttı. Ayrıca, günlük bazda on katlık işlem hacmi artışlarıyla traderlar arasında artan ilgiye işaret etti. Aşağıdaki grafiklerde görüldüğü gibi, pozitif bölgedeki büyük hacimli yeşil histogram çubuklarıyla gösterilen ilgili piyasalardaki güçlü alıcı varlığı göz önüne alındığında, olasılıklar boğaların lehine olmaya devam ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) pozisyonları da güçlü bir fiyat gücüne işaret ederek yükseliş görünümünü daha da vurguluyor.

MATIC, OP ve ARB 1 günlük grafik

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere odak noktası, bir anda Solana’dan Ethereum Blockchain’e kaydı. Bu dönemde, lider altcoin yenilik ölçütleri açısından hala tartışma konusu. Özellikle, gelişmiş gizlilik, birlikte çalışabilirlik ve zengin bir merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi, üstünlük savaşında çok önemli roller oynuyor. Bununla birlikte, Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko, iki projenin bir arada var olduğu bir gelecek öngördüğünü söylüyor. Bu bağlamda ‘Solana bir Ethereum katilidir’ söylemini kabul etmiyor. Dahası, takipçilerinden de bu söylemi terk etmelerini istiyor.

BONK irtifa kaybederken ilgi SOL’dan ETH’ye kayıyor

Bununla birlikte, SOL ağı pahasına Ethereum ağına sermaye akışı, Solana’nın %5,6’lık düşüşüne karşılık Ethereum fiyatının gün içinde %1 yükselmesiyle açıkça görülüyor. Bununla birlikte, haftalık zaman diliminde ETH %6,33 artarken SOL %11,42 arttı. Solana fiyatının temel itici güçleri arasında, solmaya devam eden meme coin ateşi var. Yani, Bonk Inu fiyatındaki destansı ralli de bu itici güçler arasında yer alıyor. BONK fiyatı destansı bir artışa tanık oldu. Solana Saga telefonları ABD pazarında, trader’ların satın alma için bonus olarak verilen 30 milyon BONK kovalamasıyla tükendi.

Alıcıların Saga telefon alımlarında kâr elde edeceğinin garantisi olmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü bonus tokenlari yalnızca telefonları teslim aldıklarında alacaklar. Spekülatif tokenların özelliği olduğu üzere BONK fiyatı düşerse, kağıt üzerindeki kazançlar buharlaşacaktır. Bu yazı sırasında Solana tabanlı meme coin BONK’un fiyatı gün içinde %2 düştü. Dahası, haftalık bazda %24,5 değer kaybetti. Ayrıca, RSI ve AO göstergesi gibi teknik göstergeler düşüş eğiliminde. Bu yüzden, daha fazla kayıp mümkün. Bu aynı zamanda Solana’dan uzaklaşan ilgiyi de yansıtıyor.

BONK 1 günlük grafik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir