Organ bağışıyla hayata tutunmuştu! 5 yaşındaki Ertuğrul hastaneden eve dönerken kazaya kurban gitti

İstanbul’da meydana gelen kazada 5 yaşındaki Ertuğrul Miraç Kitmur hayatını kaybetti. Küçük çocuğun karaciğer tedavisi gördüğü ve 2023 yılında organ bağışıyla hayatta kaldığı öğrenildi. Ailenin, hayatını kaybeden küçük çocuğun organlarını bağışlamak istediği fakat kullanılan ilaçlardan dolayı kabul edilmediği ifade edildi.

KAZADA CAN VEREN ÇOCUĞUN KARACİĞERİYLE HAYAT BULDU

Bir süredir karaciğer yetmezliği tedavisi gören 5 yaşındaki Ertuğrul Miraç Kitmur, 2023 yılında Bursa’da bir kazada hayatını kaybeden 8 yaşındaki Ramazan Müslim Düzcan’ın karaciğerinin kendisine nakledilmesiyle hızlı bir şekilde sağlığına kavuştu.

DOKTOR KONTROLÜNDEN EVE DÖNERKEN KAZA

Yaşanan sıkıntılı sürecin ardından Ertuğrul Miraç Kitmur’un rutin kontrolleri devam ediyordu. Küçük çocuk ve ailesi 17 Mayıs 2024 tarihinde hastane kontrolünden eve döndükleri sırada trafik kazasına karıştı. Yasal hız sınırının üstünde seyreden Emre Kırmızıgül idaresindeki otomobil, Kitmur ailesinin otomobiline çarptı.

YOĞUN BAKIMDAKİ YAŞAM SAVAŞI N I KAYBETTİ

Kazada Ertuğrul Miraç Kitmur ve ailesi yaralandı. Küçük çocuk kaldırıldığı hastanede beyin kanaması sebebiyle ameliyata alındı. Günlerce yoğun bakımda kalan talihsiz çocuk daha sonra hayatını kaybetti. Otomobil sürücüsü Emre Kırmızıgül ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 5 yaşındaki Ertuğrul’un hayatını kaybetmesinin ardından ise sürücü tekrar gözaltına alındı.

“ALKOLLÜ SÜRÜCÜ ÇOK HIZLI ŞEKİLDE ÇARPTI”

Kazaya sebep olan sürücünün alkollü olduğunu iddia eden acılı baba Erhan Cihat Kitmur, “Kaza, Ayın 17’sinde akşam hastaneden oğlumun rutin kontrollerinden dönerken oldu. Evimize giden kavşağa geldiğimiz sırada ismi Emre Kırmızıgül olan sürücü, alkollü bir sürücü çok hızlı bir şekilde çarptı. Beyin kanaması ve beyin travmasına sebep oldu. İki sefer beyin ameliyatı geçirdi. 10 günlük yoğun bakım sürecindeydi. Kurtulamadı, dayanamadı oğlum. Henüz 5 yaşındaydı. Cennet kuşu oldu oğlum.

“SARHOŞUN BİRİ YÜZÜNDEN OĞLUMU KAYBETTİK”

Teyzesi karaciğeri verdi lakin vücudu kabul etmedi. Daha sonra Sağlık Bakanlığı acil durum çağrısında bulundu. Bursa’da 8 yaşındaki bir çocuğumuzun karaciğerini naklettik. Sağlığına kavuşmuştu oğlum, iyiydi. Rutin kontrolleri vardı sadece. Fakat kendini bilmez sarhoşun biri yüzünden kaybettik oğlumu. Organlarını bağışlamıştık fakat kullandığı ilaçlardan dolayı uygun görülmedi” dedi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx