Türk Ermeniler bölündü… Agos manşet yaptı

Beyoğlu Üç Horan Vakfı Başkanı Aksel Topalyan, ERVAB (Ermeni Vakıflar Birliği bünyesinde kurulan Eğitim Komisyonu başkanlığından yazılı bir açıklama ile istifa etti.

Topalyan istifasını “Bazı okul binalarımızın güçlendirme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçları ERVAB toplantılarında başkanımız Sayın Bedros Şirinoğlu Bey’e ilettim. Maalesef Başkanımızı yardıma ikna edemedim” sözleriyle duyurdu ve “Vakıf başkanlarımız cemaatimizin sorunlarını çözmekle görevlidirler” dedi.

Topalyan’ın açıklaması şöyle:

Agos’a konuşan Topalyan ERVAB’daki görevinden istifa ettiğini ancak okullarla toplantılar yapmaya devam edeceğini belirterek “Okulların durumunu hemen çözelim. Deprem konusunda sonuca varmalıyız” dedi.

Bedros Şirinoğlu ise “Yaklaşık 14 yıldır okullarımızın gelecekte maddi sıkıntılar yaşayacağımı söylüyorum. 80-85 milyon TL’lik bu açıklar, 2024 yılında 200- 225 milyon TL’leri bulacak. Belki farklı düşünüyor olabilirim ama yıllardan beri biri de kapımı çalıp alternatif üretmedi, ben bundan sonra konuşmayacağım” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir